☰ MENU

Judging Results



Colorado County Fair 
2006- 3rd place Sr. Livestock Judging Team 
2006- 4th place Jr. Livestock Judging Team 
2007- 4th place Sr. Livestock Judging Team 
2009- 3rd place Sr. Livestock Judging Team 

Washington County Fair 
2005- 2nd place Sr. Livestock Judging Team 
2006- 1st place Sr. Dairy Judging Team 
2006- 3rd place Sr. Dairy Judging Team 
2006- 2nd place Jr. Livestock Judging Team 
2007- 3rd place Jr. Livestock Judging Team 
2007- 5th place Sr. Dairy Judging Team 
2008- 1st place Sr. Dairy Judging Team 
2009- 2nd place Sr. Livestock Judging Team 

Waller County Fair 
2004- 1st place Sr. Livestock Judging Team 
2005- 3rd place Sr. Livestock Judging Team 
2006- 2nd place Sr. Livestock Judging Team 

Fort Bend County Fair 

2006- 3rd place Sr. Livestock Judging Team 

Austin County Fair 
2004- 2nd place Sr. Livestock Judging Team 
2004-3rd place Sr. Livestock Judging Team 
2004- 3rd place Jr. Livestock Judging Team 
2005- 1st place Sr. Livestock Judging Team 
2006- 5th place Sr. Livestock Judging Team 
2007- 1st place Sr. Livestock Judging Team 
2008- 5th place Sr. Livestock Judging Team 
2009- 3rd place Sr. Livestock Judging Team 
2009- 4th place Sr. Livestock Judging Team 

Harris County Fair 
2006- 2nd place Sr. Livestock Judging Team 

Aggie Fest 

2005- 2nd place Jr. Livestock Judging Team 
2005- 2nd place Sr. Livestock Judging Team 
2006- 1st place Jr. Livestock Judging Team 
2007- 4th place Sr. Livestock Judging Team 

Sealy Tractor Technician Invitational 
2007- 5th place team 

Matagorda County Fair 
2004- 3rd place Sr. Livestock Judging Team 
2004- 2nd place Sr. Horse Judging Team 
2005- 3rd place Sr. Horse Judging Team 
2006- 2nd place Sr. Horse Judging Team 
2007- 2nd place Sr. Livestock Judging Team 

Katy FFA Invitational 

2005- 3rd place Livestock Judging Team 
2005- 3rd place Meat Judging Team 
2006- 2nd place Nursey/Landscape Judging Team 
2007- 1st place Nursey/Landscape Judging Team 
2008- 1st place Livestock Judging Team 
2008- 1st place Meat Judging Team 
2008- 1st place Nursey/Landscape Judging Team 
2008- 2nd place Floralclutural Judging Team 
2009- 2nd place Nursey/Landscape Judging Team 
2010- 1st place Livestock Judging Team 
2010- 1st place Nursey/Landscape Team 

Sam Houston State Invitational 
2006- 2nd place Nursey/Landscape Judging Team 
2008- 1st place Nursey/Landscape Judging Team 
2008- 5th place Floralcultural Judging Team 
2009- 3rd place Nursey/Landscape Judging Team 
2009- 1st place Floralcultural Judging Team 

Texas State University Invitational 
2006- 2nd place Nursey/Landscape Judging Team 
2007- 2nd place Nursey/Landscape Judging Team 
2008- 1st place Nursey/Landscape Judging Team 
2008- 5th place Meat Judging Team 
2009- 3rd place Nursery/Landscape Judging Team 

Blinn College Invitational 
2005- 1st place Wildlife Judging Team 
2005- 1st place Nursey/Landscape Judging Team 
2006- 1st place Wildlife Judging Team 
2006- 1st place Nursey/Landscape Judging Team 
2007- 2nd place Wildlife Judging Team 
2007- 2nd place Nursey/Landscape Judging Team